Toeta

Hea muusikasõber!

Keelpillid (viiul, altviiul, tšello) on ainuke pilliliik, mille kvaliteeti aeg ei kahjusta, vaid lisab pillidele väärtust ja parandab kõla omadusi. Tänapäeval peetakse kõige hinnalisemateks keelpillideks 17.-19. sajandil valmistatud pille. Selle perioodi keelpille on maailmas alles umbes 7000 ning kaheksa neist asuvad Eestis.  Eesti Pillifondi kollektsiooni kuuluvad väärikad ajaloolised instrumendid võimaldavad meie interpreetidel maailmatasemel edukalt esineda ja rahvusvahelises tippkonkurentsis läbi lüüa.

Sinu abiga, hea muusikasõber, soovib Eesti Pillifond täiendada oma ajalooliste ja kõrgetasemeliste keelpillide kollektsiooni ning nõnda lisada uusi kirkaid helisid meie muusikaellu.

 

Alates 1. juulist 2017. aastal on SA Eesti Pillifond tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirjas.

Eesti Pillifondi suurtoetaja

Eesti Pillifondi suurtoetajaks saab muusikasõber, kes teeb vähemalt 5000 euro suuruse annetuse, mida kasutatakse ajaloolise keelpilli soetamiseks.

Eesti Pillifond tänab suurtoetajaid

Eesti Pillifondi suurtoetajad

G4S  on alates 2017. aasta lõpust pillifondi suurtoetaja. Lisaks pakub G4S pillide kasutajatele tasuta Koduvalve teenust.

Eesti Pillifondi annetaja

Lisaks täiendavate ajalooliste keelpillide soetamisele soovib Eesti Pillifond kaasa aidata meie pillimeistrite oskuste ja teadmiste täiendamisele, milleks parim võimalus on õppida rahvusvaheliselt tunnustatud (sertifitseeritud) meistrite käe all  teistes riikides.

Eesti Pillifondi annetajaks saab muusikasõber, kes teeb vähemalt 1000 euro suuruse annetuse, millega toetatakse meie pillimeistrite täiendkoolitust.

Eesti Pillifond tänab annetajaid

Anneta pill

Pillifond pakub võimalust anda oma hinnaline pill fondi kaudu Eesti muusiku kasutusse. Pillifond pakub ka rahvusvaheliselt tunnustatud pilliekspertide nõustamist, hindamist ning vahendab väärtuslike pillide soetamise ja Pillifondi kaudu Eesti muusikutele kasutada andmise tehinguid.

 

Kuidas toetada?

Eesti Pillifondi eesmärkide saavutamist saab iga muusikasõber toetada ka enda poolt valitud summaga.

Toetada saad nii ühekordse annetuse, püsikorralduse kui ka Swedbanki preemiapunktidega.

SA Eesti Pillifondile saab annetusi teha:

-tavalise pangaülekandega,

PayPaliga,

-Transferwise’iga (ülevaade USD maksemeetoditest leiab SIIT).

Pillifond väljastab annetuse kohta tõendi.

Annetuse saajaks palume märkida SA Eesti Pillifond, mille arveldusarve on EE382200221063297590.
Annetuse tegemisel palume märkida selgitusse “annetus” ja oma isikukood, kui soovite annetuse deklareerida.

Füüsiline isik saab annetused maha arvata oma maksustatavast tulust.
Kalendriaastal nimekirjas olevale ühingule tehtud annetused on füüsilisel isikul võimalik deklareerida oma tuludeklaratsioonis, mis esitatakse igal aastal 31. märtsiks.
Maksumaksja võib eluasemelaenu intresse, koolituskulusid, kingitusi ja annetusi maha arvata kokku kuni 1200 eurot, kuid mitte rohkem kui 50% ulatuses maksumaksja sama maksustamisperioodi tulust.

Juriidilise isiku poolt tehtud annetused on maksuvabad teatud piirmäärade ulatuses. Maksumaksja ise valib piirmäära, mida ta kohaldab, kuid aasta kokkuvõttes saab kasutada ainult ühte piirmäära. Maksuvabad on annetused ja kingitused kuni:

Kui tehtud kingitused ja annetused aasta kokkuvõttes neid piirmäärasid ületavad, maksustatakse piirmäära ületav osa tulumaksuga, mille määr on 20/80.