Pärnu Muusikafestivalil toimus 17. juulil Eesti Pillifondi varamut tutvustav gala, kus rariteetsetel viiulitel ja tšellodel soleerisid eesti tippkeelpillimängijad. Kavas olid Antonio Vivaldi ja Pietro Antonio Locatelli instrumentaalkontserdid.
Eesti Pillifondi muusikutest soleerisid Katariina Maria Kits, Kaija Lukas, Robert Traksmann, Theodor Sink ja Leho Karin. Laval särasid Pärnu Muusikafestivali kammerorkester ning Eesti Festivaliorkestri kontsertmeister Florian Donderer, kes täitis ühtlasi dirigendi rolli.
Katariina Maria Kits on silmapaistev viiuldaja, kes on võitnud rahvusvahelistel konkurssidel mitmeid preemiaid. 2014. aastal võitis ta telekonkursi “Klassikatähed”. Ta on soleerinud erinevate orkestrite ees ning on keelpillikvarteti M4GNET liige. Katariina Maria Kits mängib Henricus Catenari viiulil (1670, kannab ekslikult meistri õpilase Giofredo Cappa märki) ning Louis Henri Gillet’ valmistatud poognal (1940).
Kaija Lukas mängib kammermuusiku ja solistina viiulit ja vioolat professionaalsetes ansamblites üle Euroopa. Lukas on võitnud riiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel mitmeid auhindu. Ta töötab Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning õpetab Tallinna Muusika- ja Balletikoolis. Kaija Lukase kasutusse on Eesti Pillifond andnud Auguste Sébastien Bernardeli (Père) viiuli (1830–1840.
Robert Traksmann on teinud koostööd paljude orkestritega, kuid tema kirg on kammermuusika – see väljendub pikaajalises töös ansamblis Trio ’95 ning keelpillikvartetis M4GET. Aastast 2022 on Robert Traksmann Tallinna Kammerorkestri liige. Robert Traksmannile on Eesti pillifondi poolt antud kasutada Giuseppe Gagliano ja tema venna Antonio ühistööna valminud viiuli (1775–1780) ning Joseph Artur Vigneroni poogna (1890).
Theodor Sink on mitmekülgne interpreet, kes tegutseb nii solisti, kammermuusiku kui ka orkestrandina. Alates hooajast 2017/18 on ta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri tšellorühma kontsertmeister. Ka Theodor Sink mängib haruldasel Eesti Pillifondi pillil – tšellol, mille 1842. aastal valmistas meister Auguste Sébastien Bernardel (Pére). Theodor Sink mängib poognal, mille valmistas meister Francois Nicolas Voirini ca 1880. aastal.
Leho Karin on üks Eesti tuntumaid ja nõutumaid soliste ja ansamblitšelliste. Alates 1993. aastast mängib ta Tallinna Kammerorkestris. Leho Karini kätte on Pillifond usaldanud Francois Fourrier Nicolas’ tšello (1798) ja Claude Thomassini poogna (Gand et Bernardel; 1890).
Eesti Festivaliorkestri kontsertmeister Florian Donderer on mitmekülgne interpreet, keda hinnatakse nii kammermuusiku, solisti, kontsertmeistri kui ka dirigendina.
Kontserdile järgnes muusikutest, investoritest ja muusikasõpradest koosneva Pillifondi kogukonna vastuvõtt.
Pillifondi galat saab vaadata Pärnu Muusikafestivali TV-st ning kuulata Klassikaraadiost.
Pärnu muusikafestival (12.-21. juuli 2023) on üks tuntumaid rahvusvahelisi klassikalise muusika festivale Eestis.