„Pillifondi eesmärgiks on olnud ajalooliste ja väärtuslike pillide leidmine ning nende kokkuviimine Eesti investoritega, kes on huvitatatud Eesti muusikakultuuri arendamisest ning ei pelga täiesti uut investeerimisvaldkonda. Investorid, kes annavad instrumendid pillifondi vahendusel Eesti interpreetide kasutusse, avavad interpreetidele võimaluse maailmatasemel edukalt esinemiseks. Kõrge kvaliteediga keelpilli omamine on hädavajalik eeldus, et läbi lüüa rahvusvahelises tippkonkurentsis orkestrandi, kammermuusiku või solistina,“ ütles Eesti Pillifondi juhatuse liige Marje Lohuaru.
Eesti Pillifondi nõukogu aseesimees Toomas Velmet andis ülevaate Pillifondi rollist, ajalooliste pillide väärtusest ning taustast.
„Kõik pillid peale keelpillide muutuvad aja möödudes kasutuskõlbmatuks. Ajalooliste tippmeistrite valmistatud keelpillide kvaliteet aga tõuseb ajas märkimisväärselt ning need muutuvad muusikamaailmas aina hinnatumaks. Lisaks kvaliteedile tõuseb aja jooksul ka pillide väärtus, kuna ajaloolisi keelpille on maailmas hinnanguliselt säilinud vaid 7000 ringis,“ ütles Eesti Pillifondi nõukogu aseesimees Toomas Velmet.
Kultuuriminister Indrek Saar rääkis Pillifondi tähendusest Eesti kultuuriruumis.
„Minu ja Eesti Kultuuriministeeriumi eriline tänu kuulub Eesti Pillifondi idee teokstegijale Marje Lohuarule, kes tegi Eesti muusikute nimel imesid nii Euroopa pilliagentuurides kui ka Eesti ettevõtjate hulgas. Tänu sellele tööle jõuavad need kallihinnalised instrumendid meie parimate muusikute käsutusse ja loovad neile uusi võimalusi. Tänan kõiki Pillifondi panustanud eksperte, muusikuid ja ettevõtteid,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar.