Galeriis pilte: 3

Eesti Pillifond alustas koostööd Norra DNB panga Dextra fondiga, et vahetada kogemusi ja pakkuda nii Dextra kui ka Pillifondi muusikutele võimalusi esinemiseks vahetuskontsertidel.

Kogemuste vahetuse õnnestunud näiteks on 2022. aasta septembris toimunud ajaloolistesse keelpillidesse ja kunsti investeerimise seminar Eesti Panga muuseumis. Seminaril jagas ekspertteadmisi Anders Bjørnsen, kes on maailma üht suurimat keelpillikollektsiooni (Dextra Music) ja sadadesse miljonitesse ulatuva väärtusega kunstikollektsiooni omava Norra Sparebankstiftelsen DNB kunsti- ja muusikakogu juht. Seminari saab järelvaadata Pillifondi Youtube’ist.

26. novembril toimus Norras Lillehammeri Kunstimuuseumis Konrad Mägi isikunäituse „Konrad Mägi. Eesti maalikunsti suurkuju“ avamine. Näituse avas pr Sirje Karis, avamisel osales ka Norra DNB Dextra Music juht Anders Bjørnsen.

Avamise muusikalise poole eest kandsid hoolt Norra Muusikaakadeemias õppivad prof Peter Herresthali üliõpilased Alfred Linus Wang, kes mängib Dextra fondi viiulil ja Eesti noor interpreet Triinu Piirsalu. Nad kandsid ette Hillar Kareva sonaat-fantaasia op. 4 ja Henning Kraggerudi duo kahele viiulile.

Eesti Pillifondil on pikaaegne koostöö ka Soome Kultuurkapitali pillifondiga, kelle pillieksperdid- ja meistrid toetavad oma teenustega Eesti Pillifondi. Soomes on teadmisi ja oskusi käinud omandamas ka Eesti noored pillimeistrid.