Galeriis pilte: 2

Eesti Pillifondi nõukogu tegi otsuse kahe viiuli ja poogna kolmeaastase kasutusõiguse andmiseks Gloria Ilvesele ja Katariina Maria Kitsele.

Gloria Ilves kasutuses on järgmisel kolmel aastal meister Giuseppe Gagliano poolt 1780. aastal valmistatud viiul ja  Joseph Alfred Lamy ca 1895. aastal valmistatud poogen.

Katariina Maria Kits kasutuses on järgmisel kolmel aastal meister Henricus Catenari 1670. aastal valmistatud viiul ja Henri Louis Gillet ca 1940. aastal valmistatud poogen.

Gloria Ilves õpib Sibeliuse Akadeemias Helsingis. Ta on viimastel aastatel teinud hulgaliselt koostööd Eesti Kontserdi ja Eesti Pillifondiga. Gloria on võtnud aktiivselt osa orkestriprojektidest nagu Helsingi Kammerorkester, Helsingi Metropolitiani Orkester, Lohja Linnaorkester (Soome) ja ME103 kammerorkester (Eesti). Kontsertmeistrina on ta hiljuti praktiseerinud Sibeliuse Akadeemia ja Helsingi Kammerorkestri orkestriprojektides (mai 2022). Repertuaariks oli kaks ooperit: G. Rossini La Gazzetta ja G. Donizetti Il Campanello. Hiljuti valiti Gloria läbi valikmängu osalema festivalile Round Top 2022 Ameerikas, Teksases. Ettemängu põhjal valiti ta ka festivaliorkestri kontsertmeistriks.

Katariina Maria Kits õpib Itaalias, Conservatorio della Svizzera’s. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, täiendanud end Berliinis UDK-s ja Itaalias, Accademia Perosis Biella’s. 2021. aastast on ta koos Robert Traksmanni, Marcel Johannes Kitse ning Mart Kuusmaga keelpillikvarteti M4GNETi liige. Kvartett osaleb  Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali kaheaastases residentuuriprogrammis. Ta on soleerinud nii kodustel kui ka rahvusvahelistel lavadel ning 2022. aasta kevadel pääses CullerArts 2022 poolfinaali, mis toimub septembris. 2022. aastal on ta kaasatud East-West Sümfooniaorkestrisse, samuti Zaklar Broni Kammerorkestrisse ning teinud kaasa Kristjan Järvi Ensembles projektides kontsertmeistrina.