Eesti Pillifond kuulutab välja konkursi kuue osaleja leidmiseks rahvusvahelisele kursusele Eesti keelpilliekpertide professionaalsete põhioskuste ja erinevate tehnikate arendamiseks. Koolitusele on oodatud pillimeistriteks kujuneda soovivad keelpillihuvilised või juba töötavad pillimeistrid.

2021/2022 hooajal toimub neli koolitussessiooni, kokku 19 päeva. Koolitused toimuvad Tamperes, Helsingis, Tallinnas.

Koolitajateks on pikaajalise kogemusega tunnustatud pillimeistrid Karin Grobel-Eneh, Ilkka Vainio ning Susan Stedman.

NB! Koolitussessioonide toimumisajad sõltuvad epidemioloogilisest olukorrast ning koolitajate reisimise võimalikkusest vastavalt valitsuse kehtestatud reeglitele!

Koolituse osavõtumaks on 400 eurot. Transpordi- ja majutuskulu Soomes tasutakse

Koolitusel osalejatelt eeldatakse:

  • motivatsiooni kujuneda tõeliseks keelpillieksperdiks, kelle käe alla usaldatakse ühel päeval ka kõige väärtuslikumad pillid;
  • tegutsema hiljemalt programmi lõpuks (mai, 2022) Eestis registreeritud ettevõtjana (sh FIEna) või töötama Eestis registreeritud väikeettevõtjana, rakendades programmi käigus omandatud teadmisi, oskusi ja kogemusi teenuste pakkumiseks, kas kohalikul või välisturgudel.

Koolitusele kandideerijale tuleb kasuks:

  • keelpillivaldkonna tundmine (soovitavalt pillimängu oskust);
  • praktiline/käeline oskus puutöö valdkonnas;
  • keelpilli valmistamise, parandamise ja hoolduse praktilise kogemuse olemasolu.

Eelistatud on kõrge motivatsiooniga osalejad, kellel on valmisolek jätkata õpinguid Euroopa parimates pillimeistrite koolides. Kandideerima on oodatud ka juba töötavad ja praktiliste oskustega pillimeistrid, kes soovivad oma erialalisi oskusi ja teadmisi täiendada ning ettevõtet arendada rahvusvahelises kontekstis.

Kandideerimiseks palume esitada CV, avaldus ning motivatsioonikiri, milles kirjeldate lühidalt “Miks soovin osaleda pillimeistri koolitusel?” hiljemalt 22. novembriks 2021 aadressil info@pillifond.ee

Lisainformatsiooni jagab Eesti Pillifondi juht Marje Lohuaru tel 501 1477.