Galeriis pilte: 1

Frankfurdi Muusika- ja Esituskunstide Akadeemias õppiv Hans Christian Aavik mängib perekond Sapožninile kuuluval viiulil, mis anti muusikule kasutamiseks 2017. aastal. Viiuli valmistas 1610. aasta paiku Itaalia pillimeister Giovanni Paolo Maggini – tegu on ühe Pillifondi kollektsiooni silmapaistvama ja väärtuslikuma muusikainstrumendiga. Sama viiul teenis Eesti artisti Vladimir „Boba“ Sapožninit kogu tema pika karjääri, 2017. aastal andis perekond Sapožnin meistripilli Pillifondi vahendusel Eesti interpreedile kasutamiseks.

Ilmari Hannikaineni konkursist saavad osa võtta Põhja- ja Baltimaade noored muusikud. Konkurss on nõudlik repertuaari osas ja andis uuendusena ansamblitele võimaluse osaleda kolmandas voorus Jyväskylä Sinfonian orkestriga Ville Matvejeff`i juhatusel.

Konkursil saavutas esikoha Trio 95, mille koosseisu kuuluvad Rasmus Andreas Raide (klaver), Robert Traksmann (viiul) ja Marcel Johannes Kits (tšello).

Konkursi rahvusvahelise žürii esimees oli Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor, prof Ivari Ilja. Veel kuulusid žüriisse, Yoshiko Arai (Soome), Terhi Dostal (Soome/Saksa), Seppo Kimanen (Soome) ja Heini Kärkkäinen (Soome).