Galeriis pilte: 16

Aprillis kõlas Pärnus, Tartus ja Tallinnas Pillifondi gala, kus Pillifondi hinnalistel meistripillidel mängisid silmapaistvad Eesti muusikud. Kontsertidest võtsid osa ka Norra ja Soome noored andekad interpreedid, kes tõid kaasa Norra ja Soome pillifondidesse kuuluvad rariteedid. Kontserdikava põimis kõlavaks tervikuks Antonio Vivaldi meistriteose „Neli aastaaega“ ja „tangokuninga“ Astor Piazzolla „Buenos Airese neli aastaaega“.

16. aprilli kontsert on järelkuulatav Klassikaraadios.

Eesti Pillifondi kollektsiooni kuulub kümme haruldast meistripilli ja üheksa poognat, mis on autentsuse vastavustõendid saanud maailma tippekspertidelt.

„Ajaloolised kõrge kvaliteediga meistripillid on äärmiselt kallid ja hinnatud, kuid ilma nendeta on Eesti muusikutel rahvusvahelises konkurentsis keeruline silma paista. Tänu headele investoritele ja ettevõtjatele saavad meie andekad muusikud pakkuda elamusi nii Eestis kui ka rahvusvahelistel lavalaudadel. Pillifondi gala oli tõeline elamus kõigile muusikasõpradele ning näitas, millist kõrgetasemelist esitust saab meie tähelepanuväärsete muusikute esituses nautida, kui nad saavad oma oskusi realiseerida meistripillidel,“ sõnas Pillifondi juhatuse liige Marje Lohuaru.

Kontsertidel rõõmustasid publikut Hans Christian Aavik, Mari Poll, Gloria Ilves, Kaija Lukas, Johanna Vahermägi, Theodor Sink, Valle-Rasmus Roots, Kreeta-Julia Heikkilä (Soome), Gustav Rørmark, Ariane Jebsen Alvestad (Norra). Kaastegevad olid Sandra Klimaitė ja Reinut Tepp. Laval nägi korraga peaaegu kogu Eesti Pillifondi kollektsiooni. Külalisesinejatel olid kaasas hinnalised meistripillid Dextra Musica ja Soome Kultuurifondi kogudest.

Tartus ja Tallinnas toimunud kontserdile järgnes vastuvõtt muusikutest, investoritest ja muusikasõpradest koosnevale Pillifondi kogukonnale, et üheskoos kogetu üle muljeid vahetada. Tallinna galakontseri ja vastuvõttu austas oma kohaloluga ka Norra suursaadik Marius Dirdal.