Galeriis pilte: 43

„Eesti Pillifond on suurepärane näide ettevõtjate ja kultuurirahva koostööst. Tegu on meie kultuuriruumis uutmoodi metseenlusega, kus ettevõtja saab ühendada enda väärtused ja vaimsed huvid majanduslikega. See ei ole ainult rahaline investeering, vaid pikaajaline pühendumine, millest saavad osa ja elamusi nii pilli mängiv virtuoos, pilli omanik kui ka paljud muusikasõbrad Eestis ja laias maailmas. Kui sellel kantakse ette Eesti heliloojate loomingut, siis laiendab see tegelikult meie heliloomingu kandepinda ja võimalusi ning täiendab ka meie muusikaajalugu,“ rääkis viiuli üleandmisel kultuuriminister Tõnis Lukas.

Viiuli andis väljavalitud muusikule, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilasele Gloria Ilvesele, üle helilooja Arvo Pärt. Lisaks anti 29. mail Arvo Pärdi keskuses toimunud Pillifondi kontserdil samuti Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppivale Katariina Maria Kitsele tähtajaliseks  kasutamiseks Torino viiulimeistri Enrico Catenari 1670. aastal valmistatud viiul, mille Pillifond soetas kultuurkapitali toel oma kogusse juba paar aastat tagasi ning mida seni kasutas ERSO 1. viiuli rühma mängija Hanna-Liis Nahkur.

„Ajaloolised kõrge kvaliteediga keelpillid on äärmiselt kallid, kuid ilma nendeta Eesti muusikud rahvusvahelises konkurentsis silma ei paista ja keelpillikultuur ei arene. Pillidesse investeerimine on veel mõnevõrra tundmatu valdkond, kuid huvi selle vastu kasvab,“ sõnas Eesti Pillifondi juhatuse liige Marje Lohuaru.