Galeriis pilte: 16

Koostöös Eesti Kontserdiga toimusid 10. ja 12. aprillil Tallinnas ja Tartus Pillifondi kontserdid, kus tulid ettekandmisele romantismiajastu heliloojate kaunimad keelpilliserenaadid. Galakontserdil helisesid Pillifondi meistripillid, millel mängivad suurepärased Eesti muusikud. 

Kontserdi kavas olid Edward Elgar serenaad op. 20 e-moll, Antonin Dvořák serenaad op. 22 e-duur ja Pjotr Tšaikovski serenaad op. 48 c-duur.

Pillifondi juhi Marje Lohuaru sõnul on Pillifondi kontsertidest saanud oodatud sündmus, et nautida Pillifondi muusikute ja nende sõprade koosmängu. „Sarnaselt kontserdile on väga oodatud seltskondlik koosviibimine muusikutega pärast kontserti, et muljetada noorte interpreetidega nende tegevustest ja sellest, kuidas neil läheb. Andekaid keelpillimängijaid, kelle arengut meistripillil mängimine tiivustaks, on Eestis mitmeid veel. Meie suureks heameeleks on Pillifond oma tegevusega näidanud, et erainvestorid ja ettevõtjad soovivad toetada klassikalise muusika arengut ja lootustandvaid interpreete.“

Pillifondi eesmärk on toetada Eesti muusikuid, võimaldades neil mängida maailmatasemel keelpillidel. Fondi kollektsiooni kuulub üksteist kõrge muusikalise väärtusega keelpilli ja üheksa poognat 17.–19. sajandi Itaalia ja Prantsusmaa meistritelt. Väärikad ajaloolised keelpillid on stabiilselt kasvava investeerimisväärtusega. Pillid kuuluvad valdavalt erainvestoritele, kes annavad instrumendid fondi vahendusel tähtajaliselt muusikute kasutusse.

Eesti Pillifondi pillid ja nende kasutajad:

  • Gloria Ilves mängib Joseph (Giuseppe) Gagliano viiulil (1770–1780) ja Joseph Alfred Lamy (u 1895) poognaga.
  • Katariina Maria Kits-Reimal mängib Torino meistri Enrico Catenari viiulil (1670) ning Henri Louis Gillet’ valmistatud poognaga (u 1940).
  • Birgit Katriin Born mängib Napoli meistrite Nicola & Joseph (Giuseppe) Gagliano viiulil (1723) ja Victor Fetique’i poognaga (1910). Viiuli ning poogna omanik on härra Aare Kaarma.
  • Kaija Lukas mängib prantsuse meistri Auguste Sébastien Bernardel (Père) viiulil, mis on valmistatud aastatel 1830–1840. Viiuli omanik on proua Triin O’Brock.
  • Anna Katarina Tralla mängib Napoli meistri Tomaso Eberle viiulil (u 1768), mille omanik on härra Egon Elstein.
  • Johanna Vahermägi mängib Thomas Urquharti 1650.–1700. aastatel valmistatud vioolal ja Henri Louis Gillet’ 1945–1950. aastatel valmistatud poognaga.
  • Hans Christian Aavik mängib Giovanni Paolo Maggini viiulil, mis on valmistatud u 1610 Itaalias ja Victor Fetique’i poognaga (u 1930). Viiuli ja poogna omanik on perekond Sapožnin.
  • Leho Karin mängib prantsuse meistri Francois Fourrier Nicolas’ tšellol (1798) ja Claude Thomassini poognaga (1890).
  • Valle-Rasmus Roots mängib Celeste Farotti tšellol (1904) ja Victor Fetique’i poognaga (u 1930). Tšello omanik on proua Maivi Kaljuvee.
  • Theodor Sink mängib Auguste Sébastien Bernardel (Père) tšellol (1842) ja Francois Nicolas Voirini poognaga (u 1880). Tšello ja poogna omanik on härra Aare Kaarma.
  • Uku Toots mängib Joseph Gagliano viiulil, mis on valmistatud aastatel 1775–1780 ja Joseph-Arthur Vigneroni (Père) poognaga (1890).

Pillifondi kontserdil „Serenaadid“ astusid üles:

Kaija Lukas (viiul, kontsertmeister), Birgit Katriin Born (viiul), Fred Heinoja (viiul), Gloria Ilves (viiul), Katariina Maria Kits-Reimal (viiul), Miia Ruubel (viiul), Rebekka Siimer (viiul), Uku Toots (viiul), Anna Katarina Tralla (viiul), Hanna-Maria Semper (vioola), Johanna Vahermägi (vioola), Oliver Vilu (vioola), Indrek Leivategija (tšello), Valle Rasmus Roots (tšello), Theodor Sink (tšello), Regina Udod (kontrabass).