Pillifondi ekspertkogu ettepanekul pikendatakse ajalooliste meistripillide ja -poognate kasutusõiguse lepingut kolmeks aastaks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõu ja Rahvusooper Estonia orkestri kontsertmeister Mari Poll-Novakoviciga, Frankfurdi muusika- ja esituskunstide kõrgkoolis õppiva Hans Christian Aavikuga, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõu Johanna Vahermägiga, Tallinna Kammerorkestri tšellorühma kontsertmeistri Leho Kariniga, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilase Valle-Rasmus Rootsiga ja Tallinna Kammerorkestri 1. viiulirühma mängija Robert Traksmanniga.
Auguste Sebastien Bernardeli viiuli (viiulil 1802, valminud 1830-1840) kasutamisõiguse leping sõlmitakse kolmeks aastaks Tallinna Muusika- ja Balletikooli õpetaja Kaija Lukasega.
Pillifondi seitsmele keelpillile kandideerimiseks laekus kokku 13 avaldust. Avaldused vaatas läbi selleks puhuks kokku kutsutud ekspertkogu, mille koosseisu ei avaldata. Eesti Pillifondi nõukogu kinnitas ekspertkogu esitatud ettepanekud pillide kasutamiseks.
„Eesti Pillifondi missioon on aidata igakülgselt kaasa, et meie kõrgelt haritud, töökad ja oma elukutsele pühendunud interpreedid saaksid särada rahvusvahelisel tasemel. Ajaloolised kõrge kvaliteediga keelpillid on äärmiselt kallid ja hinnatud, kuid ilma nendeta on Eesti muusikutel rahvusvahelises konkurentsis keeruline silma paista. Soovime, et Pillifondi kogu meistripillid aitaksid meie andekatel interpreetidel avardada oma muusikaannet ja pakkuda elamusi nii Eesti kui ka välismaa kontserdipublikule,“ sõnas Pillifondi juhatuse liige Marje Lohuaru.
Eesti Pillifondi kollektsiooni kuulub kümme kõrgelt koteeritud meistripilli ja üheksa poognat, mille on valmistanud peamiselt Itaalia ja Prantsuse tippmeistrid ajavahemikus 1610 kuni 1904. Pillid kuuluvad valdavalt erainvestoritele, keda on meistripillide soetamisel nõustanud Pillifond. Pillide omanikud annavad instrumendid fondi vahendusel tähtajaliselt muusikute kasutusse.