Perekond Sapožnini panus Eesti muusikasse pälvis tunnustuse

Galeriis pilte: 2

Kultuuriministeerium andis 15. veebruaril üle kultuurisõbra tiitlid, millega tänatakse kultuurivaldkonda rahaliselt või oma tegudega panustanud ettevõtteid ja metseene. Lisaks kolmele laureaadile tunnustati veel mitmeid kultuuri oluliselt toetanud inimesi ja ettevõtteid. Eesti Pillifondil on suur rõõm, et tunnustuse pälvis ka perekond Sapožnini panus Eesti muusikasse.

Loe veel

Galakontsert täitis saalid haruldaste instrumentide peente kõlanüanssidega

Galeriis pilte: 21

Koostöös Eesti Kontserdiga toimusid 9. ja 10. veebruaril Tartus ja Tallinnas Pillifondi galakontserdid, mille kava oli inspireeritud eri maade rahvamuusikast.

Loe veel

Eesti Pillifondi gala veebruaris 2024

Galeriis pilte: 1

Pillifondi gala tutvustab ühteaegu nii Pillifondi kollektsiooni instrumente kui ka neil mängivaid suurepäraseid Eesti muusikuid. Tänavune gala on inspireeritud eri maade rahvamuusikast, mis on ammendamatu varasalv ja inspiratsiooniallikas ka klassikalise muusika artistide jaoks.

Loe veel

Pillifondi kollektsiooni viiul sai 300 aastat vanaks

Galeriis pilte: 1

Mari Poll-Novakovic mängib Pillifondi viiulil, mis on Napoli viiulimeistrite Nicola ja Joseph Gagliano ühistöö. 1723. aastal valmistatud viiul sai mullu 300 aastat vanaks.

Loe veel

Mari Poll: meistripill võimaldab muusikul areneda uutesse kõrgustesse

Galeriis pilte: 3

Pillifondi Nicola ja Joseph Gagliano viiulil mängiv Mari Poll-Novakovic rääkis Swedbanki privaatpanganduse foorumil (21.11.) vana väärtusliku pilli tähtsusest muusikule. Pillist oleneb muusiku jaoks väga palju – hea pill aitab professionaalsel viiulimängijal areneda ja rahvusvahelisel tasemel konkureerida.

Loe veel

Millest alustada, et investorite grupiga meistripilli investeerida?

Galeriis pilte: 1

Eesti Pillifond ja advokaadibüroo TRINITI on töötanud välja lahendused, kuidas sõpruskonna, töökollektiivi või mõne seltsiga ühiselt investeerida rariteetsesse keelpilli. Kõrge muusikalise väärtusega meistripilli investeerimine toetab noorte Eesti tippmuusikute arengut ning on kindla tootlusega rahapaigutus. Millest alustada, kui mõte mitmekesi pilli investeerida pakub huvi?

Loe veel

Pärnu Muusikafestivalil kõlasid Pillifondi meistripillid

Galeriis pilte: 13

Pärnu Muusikafestivalil toimus 17. juulil Eesti Pillifondi varamut tutvustav gala, kus rariteetsetel viiulitel ja tšellodel soleerisid eesti tippkeelpillimängijad. Kavas olid Antonio Vivaldi ja Pietro Antonio Locatelli instrumentaalkontserdid. Eesti Pillifondi muusikutest soleerisid Katariina Maria Kits, Kaija Lukas, Robert Traksmann, Theodor Sink ja Leho Karin. Laval särasid Pärnu Muusikafestivali kammerorkester ning Eesti Festivaliorkestri kontsertmeister Florian Donderer.

Loe veel

Rariteetsesse keelpilli saab nüüd investeerida pere või sõpruskonnaga

Galeriis pilte: 1

Pikaajaline investeering meistripilli on oluline panus Eesti muusikakultuuri, sest omandatud pillid ei jää seisma, vaid neil hakkavad mängima andekad Eesti interpreedid. Meistripillil mängimine laseb interpreedi andel avalduda ning avab võimaluse rahvusvaheliseks karjääriks.

Loe veel

Pillifondi gala tõi haruldased meistripillid publiku ette

Galeriis pilte: 16

Aprillis kõlas Pärnus, Tartus ja Tallinnas Pillifondi gala, kus Pillifondi hinnalistel meistripillidel mängisid silmapaistvad Eesti muusikud. Kontsertidest võtsid osa ka Norra ja Soome noored andekad interpreedid, kes tõid kaasa Norra ja Soome pillifondidesse kuuluvad rariteedid. Kontserdikava põimis kõlavaks tervikuks Antonio Vivaldi meistriteose „Neli aastaaega“ ja „tangokuninga“ Astor Piazzolla „Buenos Airese neli aastaaega“.

Loe veel

Pillifondi kontserdid 2023.–2024. aastal

Galeriis pilte: 1

Eesti Pillifondi kollektsiooni kuuluvaid hinnalisi meistripille saab meie tipp-interpreetide esituses kuulata mitmetel kontsertidel.

Loe veel

Pillifondi meistripillil hakkab mängima Kaija Lukas

Galeriis pilte: 3

Viiuldaja ja MUBA viiuliõpetaja Kaija Lukas sai enda kasutusse Eesti Pillifondi kollektsiooni kuuluva hinnalise meistripilli. Pillifondi nõukogu otsusega saab ta järgmisel kolmel aastal mängida Prantsuse meistri Auguste Sebastien Bernardeli (Pére) 1830.–1840. aastatel valmistatud viiulil.

Loe veel

Eesti Pillifond alustas koostööd Norra DNB panga Dextra fondiga

Galeriis pilte: 3

Eesti Pillifond alustas 2022. aastal koostööd Norra DNB panga Dextra fondiga, et vahetada kogemusi ja pakkuda nii Dextra kui ka Pillifondi muusikutele võimalusi esinemiseks vahetuskontsertidel. Kogemuste vahetuse õnnestunud näiteks on 2022. aasta septembris toimunud ajaloolistesse keelpillidesse ja kunsti investeerimise seminar Eesti Panga muuseumis ning novembris toimunud Konrad Mägi isikunäituse avamine Lillehammeri Kunstimuuseumis.

Loe veel

Selgusid meistripillide ja -poognate kasutamisõiguse saanud muusikud

Galeriis pilte: 1

Pillifondi seitsmele keelpillile kandideerimiseks laekus kokku 13 avaldust. Avaldused vaatas läbi selleks puhuks kokku kutsutud ekspertkogu. “Soovime, et Pillifondi kogu meistripillid aitaksid meie andekatel interpreetidel avardada oma muusikaannet ja pakkuda elamusi nii Eesti kui ka välismaa kontserdipublikule,“ sõnas Pillifondi juhatuse liige Marje Lohuaru.

Loe veel

Pillifond kuulutab välja konkursi seitsme pilli ja kuue poogna kasutusõigusele

Galeriis pilte: 12

SA Eesti Pillifond kuulutab muusikutele välja konkursi seitsme pilli ja kuue poogna kasutusõiguse saamiseks järgmiseks kolmeks aastaks. Pillifondi juhatuse liikme Marje Lohuaru sõnul on Pillifondi missioon luua üheskoos ettevõtjatega meie andekatele interpreetidele võimalused maailma tippu jõudmiseks. „Julgustame noori, andekaid ja ambitsioonikaid interpreete kandideerima Pillifondi kogu meistripillidele, et lasta avarduda oma muusikaandel ja pakkuda sellega elamusi nii Eesti kui ka välismaa kontserdipublikule,“ sõnas Lohuaru.

Loe veel

Galerii: keelpillidesse investeerimise seminar ja Stradivari kõla

Galeriis pilte: 10

Eesti Pillifondi kutsel külastas novembri algul Tallinna ajaloolistele keelpillidele spetsialiseerunud oksjonimaja Tarisio asutaja ja juht Jason Price. Ta pidas MUBA hoones põhjaliku ettekande keelpillidesse investeerimisest. Enne seminari algust oli harukordne võimalus kuulata, kuidas kõlab 10 miljonit dollarit maksev Stradivari viiul.

Loe veel

Seminar: Jason Price jagab ekspertteadmisi keelpillide oksjonituru ja investeeringute tulususe kohta

Galeriis pilte: 1

3. novembril toimub MUBA-s ajaloolistesse keelpillidesse investeerimise seminar, kus esineb hinnatud oksjonimaja Tarisio asutaja ja juht Jason Price. Price’i eestvedamisel on Tarisio läbi viinud lugematul arvul oksjoneid kogukäibega üle 303 miljoni dollari. Seminaril jagab ta teadmisi keelpillide oksjonituru ja investeeringute tulususe teemadel. Osalemiseks palume registreeruda hiljemalt 1. novembriks. Seminari eel on harukordne võimalus kuulata, kuidas kõlab Stradivari viiul.

Loe veel

Anders Bjørnsen: tippklassi keelpillid võivad tuua aastas tootlust kuni 12%

Galeriis pilte: 1

22. septembril korraldas Pillifond Eesti Pangas ajaloolistesse keelpillidesse ja kunsti investeerimise seminari, kus esines Anders Bjørnsen. Bjørnsen on maailma üht suurimat keelpillikollektsiooni ja sadadesse miljonitesse ulatuva väärtusega kunstikollektsiooni omava Sparebankstiftelsen Norway kunstikogu juht.

Loe veel

Pärnu muusikafestivalil kõlasid Pillifondi pillidel Vivaldi “Neli aastaaega”

Galeriis pilte: 15

18. juulil kõlas Pärnu muusikafestivalil Vivaldi suurteos „Neli aastaaega”, mida Pillifondi meistripillidel esitasid andekad noored viiuldajad Katariina Maria Kits, Hans Christian Aavik ja Robert Traksmann ning Eesti Festivaliorkestri kontsertmeister Florian Donderer. Lisaks astus kontserdil üles trio Hans Christian Aavik, Theodor Sink ja Reinut Tepp.

Loe veel

Gagliano ja Catenari viiulite kasutusõiguse pälvisid Katariina Maria Kits ja Gloria Ilves

Galeriis pilte: 2

Eesti Pillifondi nõukogu tegi otsuse kahe viiuli ja poogna kolmeaastase kasutusõiguse andmiseks Gloria Ilvesele ja Katariina Maria Kitsele.

Gloria Ilves kasutuses on järgmisel kolmel aastal meister Giuseppe Gagliano poolt 1780. aastal valmistatud viiul ja  Joseph Alfred Lamy ca 1895. aastal valmistatud poogen.

Katariina Maria Kits kasutuses on järgmisel kolmel aastal meister Henricus Catenari 1670. aastal valmistatud viiul ja Henri Louis Gillet ca 1940. aastal valmistatud poogen.

Gloria Ilves õpib Sibeliuse Akadeemias Helsingis. Ta on viimastel aastatel teinud hulgaliselt koostööd Eesti Kontserdi ja Eesti Pillifondiga. Gloria on võtnud aktiivselt osa orkestriprojektidest nagu Helsingi Kammerorkester, Helsingi Metropolitiani Orkester, Lohja Linnaorkester (Soome) ja ME103 kammerorkester (Eesti). Kontsertmeistrina on ta hiljuti praktiseerinud Sibeliuse Akadeemia ja Helsingi Kammerorkestri orkestriprojektides (mai 2022). Repertuaariks oli kaks ooperit: G. Rossini La Gazzetta ja G. Donizetti Il Campanello. Hiljuti valiti Gloria läbi valikmängu osalema festivalile Round Top 2022 Ameerikas, Teksases. Ettemängu põhjal valiti ta ka festivaliorkestri kontsertmeistriks.

Katariina Maria Kits õpib Itaalias, Conservatorio della Svizzera’s. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, täiendanud end Berliinis UDK-s ja Itaalias, Accademia Perosis Biella’s. 2021. aastast on ta koos Robert Traksmanni, Marcel Johannes Kitse ning Mart Kuusmaga keelpillikvarteti M4GNETi liige. Kvartett osaleb  Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali kaheaastases residentuuriprogrammis. Ta on soleerinud nii kodustel kui ka rahvusvahelistel lavadel ning 2022. aasta kevadel pääses CullerArts 2022 poolfinaali, mis toimub septembris. 2022. aastal on ta kaasatud East-West Sümfooniaorkestrisse, samuti Zaklar Broni Kammerorkestrisse ning teinud kaasa Kristjan Järvi Ensembles projektides kontsertmeistrina.

Loe veel

Pillifond kuulutab välja konkursi kahele viiulile ja poognale

Galeriis pilte: 4

SA Eesti Pillifond kuulutab välja konkursi kahe viiuli ja kahe viiuli poogna kasutusõiguse saamiseks järgnevaks kolmeks aastaks.

Loe veel

Pillifondi viiulil esinev Hans Christian Aavik saavutas hinnatud konkursil 1. preemia

Galeriis pilte: 1

Hans Christian Aavik, kes mängib perekond Sapožninile kuuluval Maggini viiulil, saavutas Carl Nielseni rahvusvahelisel konkursil 1. preemia. Lisaks võitis ta ka eripreemia parima kohustusliku pala esituse eest ning Odense ja Kopenhaageni orkestri preemia.

Loe veel

Pillifondi aarded esitleb: Pillifondi keelpillikvartett

Koostöös Eesti Kontserdiga esineb Tallinna Raekojas laupäeval, 26. märtsil kell 18 kontserdisarja „Pillifondi aarded“ raames Pillifondi keelpillikvartett.

Loe veel

Pillifond alustas pillimeistrite koolitamist

Galeriis pilte: 7

2. märtsil avati pillimeister Raivo Hiiemaa töökojas pillimeistrite rahvusvaheline koolituste sari. Eesti Pillifondi nõukogu otsusega alustavad õppimist kuus tulevast pillimeistrit, kes omandavad vajalikke teadmisi ja oskusi Soome ja Rootsi hinnatumate pillimeistrite juures.

Loe veel

Pilliekspertideks valiti õppima kuus noort

Eesti Pillifondi nõukogu otsusega alustavad Iris Eva Aabloo, Hanna Maria Semper, Teodor Juko Hiiemaa, Karmen Urb, Grettel Erik ja Martin Chhabra õppimist pilliekspertide rahvusvahelisel koolitusel.

Loe veel

Konkurss osalejate leidmiseks rahvusvahelisele pilliekspertide koolitusele

Eesti Pillifond kuulutab välja konkursi kuue osaleja leidmiseks rahvusvahelisele kursusele Eesti keelpilliekpertide professionaalsete põhioskuste ja erinevate tehnikate arendamiseks. Koolitusele on oodatud pillimeistriteks kujuneda soovivad keelpillihuvilised või juba töötavad pillimeistrid.

2021/2022 hooajal toimub neli koolitussessiooni, kokku 19 päeva. Koolitused toimuvad Tamperes, Helsingis, Tallinnas.

Loe veel

Pillifondi aarded esitleb: Trio ’95

Galeriis pilte: 1

Koostöös Eesti Kontserdiga toimub kontserdisarja „Pillifondi aarded“ raames laupäeval, 20. novembril kell 18 Tallinna Raekojas Trio ’95 kontsert.

Loe veel

Meister Victor Fetique’i valmistatud tšellopoogna kasutusõigus anti Valle-Rasmus Rootsile

Eesti Pillifondi nõukogu otsusega anti meister Victor Fetique’i 1930. aastal valminud tšellopoogen kolmeks aastaks kasutamiseks Valle-Rasmus Rootsile.

Loe veel

Pillifond kuulutab välja konkursi tšellopoognale

SA Eesti Pillifond kuulutab Pillifondi instrumentidel mängivatele muuusikutele välja konkursi tšellopoogna kasutusõiguse saamiseks.

Loe veel

Kontsert “Prantsuse pärlid” Tallinna Raekojas

Galeriis pilte: 1

Koostöös Eesti Kontserdiga toimub kontserdisarja „Pillifondi aarded“ raames laupäeval, 25. septembril kell 18 Tallinna Raekojas kontsert „Prantsuse pärlid“.

Loe veel

Viiuldaja Hans Christian Aavikule anti üle hinnaline viiulipoogen

Galeriis pilte: 25

Ettevõtja Vladimir Sapožnin, kelle toetusega soetati Pillifondi kollektsiooni hinnaline poogen, andis eile Kadrioru kunstimuuseumis toimunud kontserdi „Virtuoosid meistripillidel“ eel poogna üle viiuldaja Hans Christian Aavikule. Viiulipoogna valmistas Prantsuse meister Victor Fétique umbes 1930. aastal.

Loe veel

Ajaloolised meistripillid kõlavad Kadrioru lossis

Galeriis pilte: 1

Koostöös Eesti Kontserdiga toimub kontserdisarja „Suveklassika Kadriorus“ raames 12. augustil kell 19 Kadrioru lossis kontsert „Virtuoosid meistripillidel“.
Kavas: Sibelius, Debussy, Šostakovitš.

Loe veel

Maestro Paavo Järvi andis Pillifondi muusikutele üle hinnalised poognad

Galeriis pilte: 45

Maestro Paavo Järvi andis Pärnu muusikafestivali kontserdi „Eesti Pillifondi kõla“ eel Eesti Pillifondi keelpillidel musitseerivatele interpreetidele üle ajaloolised pillipoognad. 19.-20. sajandil Prantsuse meistrite valmistatud kuue poogna koguväärtus on enam kui 100 000 eurot.

Loe veel

Eesti muusikud valisid Pariisis hinnalisi pillipoognaid

Galeriis pilte: 9

Eesti Pillifondi muusikud ja eksperdid külastasid möödunud nädalal Pariisis Vatelot-Rampali ajalooliste keelpillide ja poognate agentuuri, kus valiti Prantsuse meistrite valmistatud poognate seast välja kuus ajaloolist poognat, mille koguväärtus on enam kui 100 000 eurot.

Loe veel

Pärnu Muusikafestivalil kõlavad Pillifondi ajaloolised keelpillid

Pillifondi kontsert „Pillifondi kõla” toimub 13. juulil kell 19.00 Pärnu Muusikafestivali raames Pärnu Kontserdimajas.

Loe veel

Pillifond kuulutas välja meistripoognate saajad

Galeriis pilte: 1

Eesti Pillifondi nõukogu otsusega antakse meistripoognad kolmeks aastaks kasutamiseks Mari Poll-Novakovićile, Katariina Maria Kitsele, Gloria Ilvesele, Hans Christian Aavikule, Theodor Singile ja Johanna Vahermäele.

Loe veel

Pillifond kuulutab välja konkursi meistripoognatele

SA Eesti Pillifond kuulutab välja konkursi nelja viiuli poogna, ühe altviiuli poogna ja ühe tšello poogna kasutusõiguse saamiseks järgnevaks kolmeks aastaks.

Loe veel

Hans Christian Aavik saavutas solistide kategoorias esimese preemia rahvusvahelisel konkursil ”Cadenza Contest”

Galeriis pilte: 1

Hans Christian Aavik, kes alates 2017. aastast mängib Pillifondi kollektsiooni kuuluva Itaalia pillimeistri Giovanni Paolo Maggini valmistatud viiuliga, saavutas solistide kategoorias esimese preemia rahvusvahelisel konkursil ”Cadenza Contest”.

Auhinnalise kohaga kaasnevale rahalisele preemiale lisandub kontsert 2021/2022 hooajal Cadenza Contesti Management’i poolt valitud kontserdisaalis Euroopas.

Loe veel

Meister Bernardeli valmistatud tšello kasutusõigus anti Theodor Singile

Galeriis pilte: 1

Eesti Pillifondi nõukogu otsusega anti meister Auguste Sébastien Bernardeli (Père) 1842. aastal valminud tšello kolmeks aastaks kasutamiseks ERSO esitšellistile Theodor Singile. Esmakordselt anti ajaloolise tšello kasutamisõigus Theodor Singile 2018. aastal.

Loe veel

Konkurss Auguste Sébastien Bernardel (Père) tšello kasutusõiguse saamiseks

Galeriis pilte: 1

SA Eesti Pillifond kuulutab välja konkursi Auguste Sébastien Bernardel (Père) tšello (1842) kasutusõiguse saamiseks järgnevaks kolmeks aastaks.

Taotlemiseks tuleb esitada  e-posti aadressile info@pillifond.ee vabas vormis avaldus, viimase kahe aasta loominguliste saavutuste kirjeldus ja järgneva kahe aasta plaan, erialane CV ning kahe rahvusvaheliselt tunnustatud sama eriala spetsialisti soovitus.

Taotlusdokumentide esitamise tähtaeg on 11.04.2021.

 

Loe veel

Pillifondi viiulil esinev Hans Christian Aavik saavutas Eesti keelpillimängijate konkursil esimese preemia

Galeriis pilte: 5

Hans Christian Aavik saavutas nõudlikul ja rahvusvahelisi traditsioone järgival Eesti keelpillimängijate konkursil esikoha. Lisaks tunnustati teda eripreemiaga Eduard Tubina teose parima esituse eest. Klassikaraadio tunnustas noort viiuldajat eripreemiaga Fondisalvestus Eesti Rahvusringhäälingus. Samuti pälvis Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main üliõpilane Hans Christian Aavik preemiakontserdid ning tal avaneb võimalus esineda solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees ja järgmise aasta kevadel kontserdisarjas „Lossimuusika“.

Loe veel

Valle-Rasmus Roots saavutas Eesti keelpillimängijate konkursil kolmanda preemia

Galeriis pilte: 2

Eesti Pillifondi kollektsiooni kuuluval tšellol esinenud Valle-Rasmus Roots pälvis Eesti keelpillimängijate konkursil kolmanda preemia ning kaks eripreemiat: eripreemia A. Piatti kapriisi parima esituse eest ja Audio Maja eripreemia veenva esituse ja suurepärase tooni eest.

Loe veel

Kadrioru lossis kõlasid hinnalised keelpillid

Galeriis pilte: 21

Eile, 6. augustil, Kadrioru lossis toimunud kontserdisarja „Pillifondi aarded“ lõppkontserdil astus esmakordselt kontserdipubliku ette Pillifondi keelpillikvartett. Kontserdil kõlanud keelpillid on valmistatud ajavahemikus 17.–20. sajand ja maksavad kokku enam kui pool miljonit eurot.

Loe veel

Pillifondi meistripillid kõlasid kümnendal Pärnu muusikafestivalil

Galeriis pilte: 3

16.–23. juulini toimunud juubelifestivalil kõlasid viis Pillifondi kollektsiooni kuuluvat keelpilli.

Loe veel

Pillifond jätkab pillimeistrite ja investorite koolitamisega

2020. aastal toimub Rootsi ja Soome viiulimeistrite juhendamisel Eesti pillimeistritele neli koolitussessiooni, kus lisaks praktiliste oskuste ja teadmiste omandamisele tutvutakse Soome meistrite valmistatud keelpillide kollektsiooniga.

Loe veel

Maggini viiulil esinev Hans Christian Aavik jõudis Ilmari Hannikainen’i konkursil finaali

Galeriis pilte: 1

Duo, viiuldaja Hans Christian Aavik ja pianist Karolina Žukova, jõudis Ilmari Hannikaineni klaverikammermuusika konkursil Jyväskylas finaali. Hans Christian Aavik pälvis tunnustuse ja diplomi kunstilise küpsuse ja tehniliste oskuste eest ning samuti leidsid viiuli kõlalised omadused väga head vastukaja konkursi žürii liikmete poolt.

Loe veel

Selgusid haruldaste keelpillide kasutamisõiguse saanud muusikud

Galeriis pilte: 1

Eesti Pillifondi ekspertkogu andis unikaalse ligi 240 aasta vanuse Napoli viiulimeistrite Gaglianode dünastia hinnatuima meistri Giuseppe Joseph Gagliano ja tema venna Antonio ühistööna valminud viiuli kasutamisõiguse Robert Traksmannile. Lisaks anti talle 1890. aastal Pariisis meistri Vigneron Joseph Arturi valmistatud viiulipoogna kasutamisõigus.

Loe veel

Muusikud saavad kandideerida Pillifondi ajaloolistele meistripillidele

Galeriis pilte: 1

Eesti Pillifond kuulutas 21. jaanuaril välja uue taotlusvooru seitsme ajaloolise keelpilli kolmeaastaseks kasutusõiguseks. Ajalooliste pillide kollektsiooni instrumendid kuuluvad valdavalt erainvestoritele, kes annavad need fondi vahendusel tähtajaliselt muusikute kasutusse. Pillifondi meistripillide kollektsiooni väärtuseks hinnatakse enam kui 1,5 miljonit eurot.

Loe veel

Tallinna Raekoja saalis kõlavad ligi 250 aasta vanused viiulid

Laupäeval, 4. jaanuaril kell 18 toimub Tallinna Raekoja Raesaalis Eesti Kontserdi ja Eesti Pillifondi kontserdisarja “Pillifondi aarded” kolmas kontsert.

Kontserdil esinevad

Linda-Anette Verte (viiul)
Viiul on valminud ajavahemikul 1775–1780 Joseph (Giuseppe) Gagliano ja tema venna Antonio ühistööna.

Gloria Ilves (viiul)
Viiuli valmistas pillimeister Joseph (Giuseppe) Gagliano ajavahemikul 1770–1780.

Sten Heinoja (klaver)

Kavas:

Wolfgang Amadeus Mozart
Sonaat klaverile ja viiulile nr 21 e-moll KV 304

Maurice Ravel
Sonaat viiulile ja klaverile nr 2 G-duur

Johannes Brahms
Skertso c-moll (III osa “F-A-E sonaadist”)

Ernest Chausson
“Poeem” viiulile ja klaverile op. 25

Sergei Rahmaninov / Fritz Kreisler
“Margareetad” op. 38 nr 3

Camille Saint-Saëns / Eugène Ysaÿe
Caprice d’après l’etude en forme de valse de Camille Saint-Saëns / Kapriis Camille Saint-Saënsi etüüdi järgi valsi vormis op. 52 nr 6

 

Kontserdisarja piletiinfo leiate Piletilevi kodulehelt.

 

Loe veel

Eesti suursaatkonnas Helsingis kõlasid ajaloolised meistripillid

Galeriis pilte: 20

28. novembril toimus Helsingis Eesti suursaatkonnas ajalooliste meistripillide kontsert.

Loe veel

Väärtpillidesse investeerimise teemaline seminar

Galeriis pilte: 30

26. novembril toimus hotellis Telegraaf Eesti Pillifondi ja Swedbanki korraldatud
ajaloolistesse keelpillidesse investeerimist tutvustav seminar, kus esitleti ka hinnaliste keelpillide kõlaomadusi.

Loe veel

Kontserdil “Pillifondi aarded” kõlab 19. sajandil valmistatud meistriviiul

Galeriis pilte: 1

Pühapäeval, 14. detsembril kell 18 toimub Tallinna Raekoja Raesaalis Eesti Kontserdi ja Eesti Pillifondi kontserdisarja “Pillifondi aarded” teine kontsert.

Loe veel

Seminaril tutvustati haruldastesse keelpillidesse investeerimist

Galeriis pilte: 16

13. septembril toimus Eesti Pillifondi ja Swedbanki eestvedamisel juba teine ajaloolistesse keelpillidesse investeerimise seminar. Ettekandega esines kõrgelt hinnatud Suurbritannia keelpilliekspert John Dilworth.

Loe veel

Algab kontserdisari “Pillifondi aarded”

Galeriis pilte: 1

Eesti Kontsert koos Eesti Pillifondiga toob algaval hooajal muusikasõpradeni uue kontserdisarja „Pillifondi aarded“, mis esitleb noori andekaid eesti interpreete, kes musitseerivad Eesti Pillifondi kollektsiooni kuuluvatel ajaloolistel keelpillidel. Võrratu helikeelega meistripillidel kõlavad eriilmelised kammerkavad läbi kogu 2019/2020 hooaja.

Loe veel

Pillifondi ettekanne ESTO 2019 konverentsil

3. juulil toimus Filmimuuseumis ESTO 2019 programmi osana konverents “Milline on Eesti jalajälg maailmas?”, kus Pillifondi juhatuse liige Marje Lohuaru tutvustas fondi tegevust ja eesmärke.

Loe veel

Pillifondi kollektsiooni lisandus kolmas hinnaline Gagliano viiul

Galeriis pilte: 43

Eesti Pillifondi kollektsioon täienes Napoli viiulimeistrite Gaglianode dünastia hinnatuima meistri Giuseppe Joseph Gagliano ligikaudu 250 aastat tagasi valmistatud viiuliga. Väärikas pill on kümnes instrument Pillifondi ajalooliste keelpillide enam kui 1,6 miljonit eurot maksvas kollektsioonis.

Loe veel

Pillifond tutvustas haruldastesse keelpillidesse investeerimise võimalusi

Galeriis pilte: 8

23. jaanuaril toimus esmakordselt Eestis haruldastesse keelpillidesse investeerimise seminar, kus rariteetsetesse keelpillidesse investeerimise võimalusi tutvustasid ettevõtjatele eksperdid Saksamaalt ja Soomest.

Loe veel

Pillifond alustas pillimeistrite ja ettevõtjate koolitamisega

2018. aastal algatas Pillifond Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse toetusel projekti pillimeistrite ja ettevõtjate koolitamiseks.

Õppesessioonidel Eestis ja välismaal omandavad tulevased pillimeistrid teadmisi ja oskusi pillide ehitusest, materjalidest, hooldusest jne. Pillimeistrid tegutsevad kogu maailmas ettevõtjatena ja seetõttu omandatakse lisaks erialastele teadmistele ka vajalikku oskusteavet ettevõtte juhtimisest.

Loe veel

Raekojas kõlasid Eesti Pillifondi mitmesaja-aastased keelpillid

Galeriis pilte: 32

Kõige vanem kontserdil kõlanud pilli on valmistanud umbes 1610. aasta paiku Itaalia pillimeister Giovanni Paolo Maggini. Viiul kuulub perekond Sapožninitele ning see on antud kasutamiseks Frankfurdi Muusika- ja Esituskunstide Akadeemias õppivale Hans Christian Aavikule.

Loe veel

Rakveres kõlasid haruldased keelpillid

Galeriis pilte: 21

Rakvere muusikapublikul oli harukordne võimalus kuulata 23. mail Rakvere linnvalitsuse valges saalis Pillifondi ajalooliste keelpillide kontserti. Kontserdile eelnes vastuvõtt, kus külalisi tervitasid linnapea Marko Torm, Eesti Pillifondi SA juht Marje Lohuaru ja Pillifondi investor Maivi Kaljuvee.

Loe veel

Eesti Pillifondi lisandus väärikas tšello

Galeriis pilte: 9

Eesti Pillifondi lisandunud väärikas ajalooline tšello anti 9. märtsil 2018.a. pidulikult Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (ERSO) kontserdi eel üle tähtajaliseks kasutamiseks ERSO esitšellist Theodor Sinkile. Hinnalise tšello ülemheliderikast kõla sai kodupublik kuulda juba samal õhtul Estonia kontserdisaalis.

Loe veel

Pillifondi kogu täienes enam kui 400 aasta vanuse viiuliga

Galeriis pilte: 12

Eesti Pillifondi kogu täienes perekond Sapožninile kuuluva 17. sajandist pärit hinnalise ja legendaarse viiuliga. Pill teenis Eesti artisti Vladimir „Boba“  Sapožninit kogu tema pika karjääri jooksul. Tegemist on pillifondi ühe kalleima muusikainstrumendiga, mis anti 14. novembril 2017.a. toimunud pidulikul kontserdil tähtajaliseks kasutamiseks Frankfurdi Muusika- ja Esituskunstide Akadeemias õppivale Hans Christian Aavikule.

Loe veel

17. aprillil 2017.a. toimus Kadrioru lossis Eesti Pillifondi tänukontsert

Galeriis pilte: 37

Kadrioru lossis toimunud tänukontserdil esinesid kõik kuus seni Eesti Pillifondilt pillid rendile saanud interpreeti, kes mängisid mitmesaja-aastastel hinnalistel keelpillidel ja tutvustasid nende pillide kõlanüansse.

Loe veel

Eesti Pillifond esitles Kadrioru lossis esimesi hinnalisi keelpille.

Galeriis pilte: 19

Eesti Pillifond esitles 5. detsembril 2016.a. Kadrioru lossis koostöös investoritega soetatud esimest kuut ajaloolist väärtpilli.
Üritusel tutvustas Pillifondi juhatuse liige Marje Lohuaru fondi tööd ja pillide jõudmist Pillifondi.

Loe veel

Eesti Pillifondi avaüritus toimus 12. märtsil 2016.a. Estonia kontserdisaalis

Galeriis pilte: 10

12. märtsil toimus Estonia kontserdisaalis Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsert, mida juhatas Pariisi, Frankfurdi ja Tokyo NHK sümfooniaorkestri ning Saksa kammerfilharmoonia peadirigent maestro Paavo Järvi.

Loe veel

Pillifond meedias:

Postimees (13.04.2022)

Eesti viiuldaja maailma tipus

Klassikaraadio (06.03.2021, alates 21 minutist)

Metseenlus eesti muusikaelus

Sirp (20.11.2020)

Tänased tähed

Teater.Muusika.Kino (oktoober, 2020)

Persona Grata Theodor Sink

Ajakiri Muusika (07.11.2019)

Pillifondi aarded

Klassikaraadio (12.09.2019)

Kontserdisari "Pillifondi aarded"

Vikerraadio. Huvitaja (31.05.2019)

Pillifond

Äripäev (21.01.2019, alates 49 minutist)

Puust ja punaseks – kuidas investeerida 2019. aastal?

Eesti Ekspress (08.08.2018)

Theodori tume stiihia

ERR. Kultuur (22.05.2018)

Theodor Sink: Eesti Pillifond on ime

Kanal 2 (14.11.2017)

Reporter alates 21:35

Äripäeva raadio (14.11.2017)

Hommikuprogramm alates 8:20

Raadio 2 (03.05.2017)

“Hommik” alates 00:24

Raadio Kuku (29.04.2017)

„Publikumärk“ alates 19:57

Raadio 2 (19.04.2017)

“Agenda” alates 01:05:54

Muusika (jaanuar, 2017)

Eesti Pillifondi ime

Swedbank Fookus (jaanuar, 2017)

Muusikamaailma Ferrarid Eestis

ETV “Terevisioon” (05.12.2016)

Terevisioonis kõlas 18. sajandi viiul

Vikerraadio (05.12.2016)

Kultuuriuudised

Vaata kõiki

Investeering pillifondi on missioonitundega investeering, mis viib edasi Eesti kultuuri- ja muusikaelu ning toetab väljapaistvaid noori muusikuid. Ma olen väga õnnelik, et saan fondi sünni juures olla ning oma panuse anda.

Paavo Järvi