Galeriis pilte: 25

Ettevõtja Vladimir Sapožnin, kelle toetusega soetati Pillifondi kollektsiooni hinnaline poogen, andis eile Kadrioru kunstimuuseumis toimunud kontserdi „Virtuoosid meistripillidel“ eel poogna üle viiuldaja Hans Christian Aavikule. Viiulipoogna valmistas Prantsuse meister Victor Fétique umbes 1930. aastal.

Hans Christian Aavik mängib Pillifondi kogusse kuuluval pillimeister Giovanni Paolo Maggini umbes 1610. aastal valmistatud viiulil, mis kuulus Vladimir Sapožnini vanaisale legendaarsele artistile Vladimir „Boba“ Sapožninile.

„Pillifond on oma tegevusega tõestanud, et erainvestorid ja ettevõtjad soovivad toetada klassikalise muusika arengut ja lootustandvaid interpreete. Iga meistripill, mis jõuab investorite abiga noorte muusikuteni, võimaldab neil maailmatasemel edukalt esineda ja Eestit esindada rahvusvaheliselt,“ ütles kultuuriminister Anneli Ott ning lisas „Tänan kõiki eratoetajaid, kes peavad oluliseks Eesti muusikakultuuri arengut ja loovad pillidesse investeerimisega võimaluse noortel muusikutel areneda ja end teostada.“

„Hans Christian Aavik on andekas noor viiuldaja, kes on mitmetel tunnustatud konkurssidel saavutanud auhinnalisi kohti. Elame perega tema saavutustele kaasa ning liigutav on kuulata teda vanaisa viiulil mängimas,“ rääkis Vladimir Sapožnin.