Investeerijale
Pillifond pakub võimalust investeerida 17.-19. sajandi meistrite kõrge muusikalise väärtusega keelpillidesse, mille valikut ja ostu nõustavad rahvusvaheliselt tunnustatud pillieksperdid.
Pillide väärtused on aastatega kasvanud ning neist on saanud maailmas huvitav investeerimisobjekt. Pillifond aitab investeerimishuvilisel leida vajalikud eksperdid, sõlmida lepingud ning korraldada kindlustuse. Pilli väärtuse säilitamiseks ja kasvatamiseks on oluline, et sellel pillil mängitaks ning Pillifond korraldab pilli kasutada andmise selleks soovi avaldanud ja ekspertide kogu valitud Eesti muusikule.
Meistripillidesse investeerimisest saab pikemalt kuulata Tallinna külastanud ekspertide ettekannetest:
- Anders Bjørnsen – maailma üht suurimat keelpillikollektsiooni ja sadadesse miljonitesse ulatuva väärtusega kunstikollektsiooni omava Sparebankstiftelsen Norway kunstikogu juht. Tema Tallinna ettekannet saab kuulata Pillifondi Youtube’ist ja selle kokkuvõtet lugeda SIIN.
- Jason Price – New Yorgis, Londonis ja Berliinis tegutseva ning ajaloolistele keelpillidele spetsialiseerunud oksjonimaja Tarisio asutaja ja juht. Tema Tallinna ettekannet saab kuulata Pillifondi Youtube’ist ja selle kokkuvõtet lugeda SIIN.
Kasulikku teavet ajaloolistesse keelpillidesse investeerimise kohta leiab ajakirjas Investor ilmunud põhjalikust artiklist „Investeering viiulisse – seda saab teha ka Eestis“.
Kõrge muusikalise väärtusega meistripilli investeerimine konsortsiumi mudelil
Investeerimisest rariteetsesse keelpilli ühes sõpruskonna, töökollektiivi või mõne investeerimisseltsiga saab lugeda SIIT.
Ülevaade keelpillide väärtustest Albert Fuchs´i perioodilise kataloogi „Taxe der Streichinstrumente“ põhjal
Saksamaal avaldatud rahvusvaheliselt tunnustatud Albert Fuchs´i perioodiline kataloog „Taxe der Streichinstrumente“ annab investoritele ülevaate konkreetse meistri valmistatud heas seisukorras olevate keelpillide keskmisest väärtusest publikatsiooni avaldamise hetkel. Kataloog sisaldab põhjalikku loetelu keelpillide eeldatavast väärtusest nende valmistaja ja päritolu põhjal. Publikatsioon on koostatud erinevate riiklike ja rahvusvaheliste keelpillide valmistamise ühenduste abiga ja seda kasutatakse kogu maailmas keelpillide väärtuse hindamisel.
Tabelis on esitatud valik peamistest Euroopas viimastel sajanditel viiuleid valmistanud meistrite töödest koos hinnaskaalaga aastatel 1922 (markades), 1975 (eurodes), 2002 (eurodes) ja 2017 (eurodes). Esitatud ajavahemiku 1922-2017 hinnaskaaladest nähtub, et viiulite investeerimisväärtus kasvab stabiilselt. Viiulite hinnaskaala tabeliga saate tutvuda SIIN
Tabeli koostas Albert Fuchs´i perioodilise kataloogi „Taxe der Streichinstrumente“ põhjal Soome keelpilliekspert Eero Haahti.
Investeering pillifondi on missioonitundega investeering, mis viib edasi Eesti kultuuri- ja muusikaelu ning toetab väljapaistvaid noori muusikuid. Ma olen väga õnnelik, et saan fondi sünni juures olla ning oma panuse anda.